Oldalak

2014. május 13., kedd

Matematikailag is eldőlt, hogy élvonalbeli marad a Paks

Szakadó eső, bokáig érő víz - ilyen körülmények közepette győzött Csertői Aurél együttese Szombathelyen.
Simon Attila (zöldben) és a paksiak újabb értékes
sikerrel gazdagodtak
Két fordulóval az OTP Bank Liga 2013/2014-es szezonjának befejezése előtt matematikailag is eldőlt, hogy jövőre is az NB I-ben szerepelhet az MVM-Paks. Csertői Aurél együttese vasárnap este Simon Attila 11-esből szerzett góljával 1-0-ra nyert Szombathelyen a Haladás ellen, s ezzel nyolc ponttal meglépett a 15. helyezett Mezőkövesdtől, amelyik ugyan pontszámban még beérheti a Puskás Akadémia csapatát, de nagyon nagy a valószínűsége, hogy ősztől az NB II-ben szerepel majd a csapat. Az MVM-Paks sorozatban harmadik mérkőzését nyerte meg: a Diósgyőr (4-0) és a Kecskemét (2-0) után a Haladást is legyőzte, ráadásul ismét kapott gól nélkül hozta le az újabb kilencven percet. Az atomvárosiak ráadásul már öt mérkőzés óta veretlenek (a Mezőkövesddel 2-2-re, a Debrecennel 0-0-ra végeztek), ki gondolta volna mindezt akkor, amikor 18 találkozón át képtelen volt nyerni a gárda. Magára a meccsre nem érdemes sok szót fecsérelni, ilyen időben, ilyen pályán lehetetlenség volt futballozni. Szakmailag felesleges értékelni, a két csapatnak küzdeni tudásáért, hozzáállásáért feltétlenül jár a dicséret, de ennyi, és nem több. A Paks azzal nőtt ellenfele fölé, hogy jobban alkalmazkodott az időjáráshoz, játékosai sokkal otthonosabban mozogtak a bokáig érő vízben, míg a Haladástól megszokott gyors, sokpasszos futballra ilyen körülmények között esély sem volt.

OTP Bank Liga, 28. forduló.
Szombathelyi Haladás - MVM-Paks 0-1 (0-1).
Szombathely.
Játékvezető: Szabó Zsolt.
Haladás: Rózsa - Schimmer (Németh M., a szünetben), Guzmics, Tóth P., Bosnjak - Nagy I. G., Simon Á., Fehér Z., Iszlai (Medgyes, 70.), Radó - Hrepka (Gyurján, 64.).
Vezetőedző: Artner Tamás.
Paks: Molnár P. - Heffler T., Fiola, Kovács G., Szabó J. - Windecker - Könyves (Kulcsár D., 76.), Kecskés T., Bori, Bartha (Báló, 87.) - Simon A. (Kiss T., 83.).
Vezetőedző: Csertői Aurél.
Gólszerző: Simon A. (11-esből) a 22. percben.